Bugün 16 Haziran 2024 Pazar, tüm aşk şarkıları sana gelsin!

Ayrıldıktan Sonra Yapılmaması Gerekenler

Tarih Gönderen
Ayrıldıktan Sonra Yapılmaması Gerekenlerİlişkiniz bitti. Karşılıklı olarak bunun artık yürümeyeceğine karar verdiniz. Peki sen hala neyin peşindesin?

Ayrıldıktan sonra asla yapılmaması gereken şeylerin ne olduğunu biliyor musun?

Eski sevgilinin senden tiksinmesini istemezsin değil mi?

O zaman ilişki bittiğinde bunları sakın yapma!

Sakın!

1. Yalvarma!

Bi düşün… Birinden ayrılmak istiyorsun ve sana deli gibi yalvarıyor, nasıl hissedersin? Etrafında sürekli “Lütfen beni terk etme” diye yalvaran biri olsa büyük ihtimal ona ya acır, yada tiksinirsin ki her iki durumda gerçekten çok rahatsız edici. Ayrıca sen istiyorsun diye bu ilişkiye devam edecekse hiç etmesin daha iyi değil mi?

2. Arama!

Aşkından, sevginden ve özleminden ölsen bitsen yine de arama. “”Mesaj atabilir miyim?” diye soruyorsan şu an kendine hayır onu da yapamazsın. Arkadaşların veya ailesi vasıtası ile iletişime geçmekte yok. Biraz sakin kalmaya çalış lütfen. Zaten istiyorsa seni arayacaktır.

3. Sevişme!

Bazen onu geri kazanmak için her yolu deneriz. Ama herrrr yolu. Zaaflarına dokunmayı da ihmal etmeyiz elbette. Hiçbir durumda eski sevgili ile sevişme. Çünkü inan sabah uyandığında çok pişman olacaksın. Neden mi? Sevişirken her şey düzeliyor zannedeceksin ancak arkasını dönüp uyuduğunda ve ertesi sabah “Biz ayrıyız git istersen” dediğinde kendini bok gibi hissedeceksin. Biraz gururlu olalım ;)

4. Ortak Arkadaşlara Dikkat!

Ortak arkadaşları (özelliklede önceden tanımıyor veya çok samimi değilsen bir süre askıya al. Onlar her gördüğünde hem aklına gelecek hem de konu açılacaktır. Aralarında mutlaka işgüzar birkaç tanesi sizi bir araya getirmek veya onun hakkında seni üzecek hikayeler anlatmak için iştahla bekliyor olacaktır. Kendini böyle durumlara sokma lütfen.

5. Hatıralara Elveda De!

İnan sende kalan pijaması, diş fırçası, çantası olmadan da yaşayabilir. “Belki bir gün alır “ diye düşünerek (alt beyninin irtibat kurmaya çalıştığını biliyoruz) ondan kalan eşyaları tutmanın bir anlamı yok. Aynı şeyler fotoğraflar, mektup veya notlar, hediyeler için de geçerli. Sana onu hatırlatacak ne varsa at gitsin.

6. Onu Araştırmaktan Vazgeç !

Bütün gün internet başında olman onunla ilgili araştırma yapman anlamına gelmiyor. Son zamanların en yaygın röntgencilik ifadesi olan stalker’lardan olma lütfen. Kiminle nerede ne yaptığı artık seni ilgilendirmiyor. Sen de bambaşka insanlarla bambaşka yerlerde bambaşka şeyler yapıyorsun ve bunda bir sorun yok. Rahat bırak onu artık!

7. Arkasından Konuşma!

Eski sevgili arkasından konuşmak onu değil seni küçük düşürür. Dedikodusunu yapıp kendini rahatlatmak veya aklamak peşinde olabilirsin ancak unutma ki bir zamanlar ondan bahsederken ağzının suları akıyordu. Birisi çıkıp “Ne oldu yahu bayılıyordun!!” derse inan kendini hiç iyi hissetmeyeceksin. Hele hele ona ait mahrem şeyleri asla anlatma. Bu hiç etik değil. Ve inan bir sonraki ilişkilerin için de bu davranışın korkunç bir referans olacaktır.

 
2 oy, 2.50 puan

Yorumlar

FeritFerit24 Ekim 2017
Olmayinca olmuyor be
FeritFerit24 Ekim 2017
Çok sevmek kaybettirio bazen bnde çok sevdigim icin bırakti bni tamda askere gidiyorum iyi teselli olmayack ama yapck bisi yok onu herseye ramen hayat devam ediyor herşeyin hayirlisi
fatma canfatma can16 Ocak 2017
ben cok seve seve vaz gectim ama iyki vaz gecmişim ı beni hic secmemiş canı sagolsun;)
kaderkader22 Ekim 2016
Birbirimizi o kadar çok seviyoruz ki her ayrılma noktasına geldiğinde ayrılmak zorunda kalıyoruz . Bir kac gün veya bir kac ay gectiğinde ikimizde nefes almadığımızı anlıyoruz ve o gün bugündür dört senedir birbirimizden ayrılmadık çünkü birbirimize dah da bağlandık. Sevgi de ayrılmakta var ama gercekten sevenler için... Seni cok seviyorum can parçam
SevgıSevgı01 Temmuz 2016
Bana diyor senı tekrar sevmem diyor ama ben onu hala sevıyorum ama ayrılamam bır daha ama sadece arkadas olduk
SevgıSevgı01 Temmuz 2016
Benı hıc sevmedi kı sadece arkadas olduk
EviNNEviNN30 Mart 2016
Gittiği bittiği öküz nişanlı başkasıyla
berfinberfin08 Ekim 2015
ben ve sevgilimde severek ayrıldık ne onun benden haberi ne de benim ondan birbirimizi hala her ne kadar deli gibi seviyo olsakta...
aaaaaa02 Haziran 2015
ne kadar komik yaa
Ebru -KorayEbru -Koray01 Haziran 2015
Seni çoook ama çook seviyorum Ebruu
Dilara Dilara 01 Haziran 2015
Defoldu gitti pislik hayatımdan
betül dursunbetül dursun04 Mayıs 2015
iyiki varsın aşkımbirtanem

Yorum Yaz

Adınız:
Mesajınız:
 

Benzer Konular

Bağlantılı Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ...

İlgili Olabilecek Sayfalar:
Love.GEN.TR, Aşk ve Sevgi Sitesi
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 - 2021