Bugün 22 Mayıs 2024 Çarşamba, en güzel aşk zor olandır!

Zamanın Gençliği

Tarih Gönderen
Zamanın GençliğiZamanın gençliğinin iki hedefi var : akıllı telefon , akılsız sevgili.

Önce telefon, iyi bir icattı. Graham Bell'in tohumunu bundan yıllar önce attığı ancak kablolarla uğraşıp durduğu teknolojisinden yıllar sonra artık kablosuz olarak görüşüldüğü, bir şeyler paylaşıldığı bir alet.

Telefon diyip geçmemek gerek, yeri geliyor bir radyo, TV, yeri geliyor kamera, telefon, oyun ve video oynatıcı hatta günümüzde çok daha farklı amaçlara da hizmet ediyor. Boyutu giderek küçülen ancak zekası çoğalan bir şey...

Bir de insan var, ilk insan bundan 65 milyon yıl önce Dünya'ya geldiğinde fazla da bir şey yoktu. Dağ, taş, ağaç vb. Kıyafet için yaprakları kullandığımız dönemden milyonlarca yıl sonra insan kültürünü, deneyimini ve medeniyetini arttırdı. Artık daha akıllıydı. Sanayi Devriminden bu yana gerçekleşen süreç, milyonlarca yıldan daha verimli geçti.

Teknolojinin kötü bir yanı daha vardı ama, tembelleştiriyor, sağlığı bozuyor, bağımlısı yapıyordu. Aşk sitesinde ne diyorsun sen diyebilirsin. Haklısınız, sanırım sözün özüne geçmek gerek.

Sevgililer, ellerinde telefonlar, birbirlerine mesaj çekiyorlar. Saatlerce! Gün boyunca bir arada olup evde de telefonla devam etmek. Özleyecek fazla bir şey yok. Nasılsa o ya telefonda ya yanında.

Yemekte, yolda, otobüste hatta yattıktan sonra bile yorgan altında telefon. Sevgilinizle görüşmenize bir şey demiyoruz. Ancak aşkı aşk yapan bazı şeylerden uzaklaştığınızı iddia ediyoruz.

Türkiye'deki insanların çoğu TV izliyormuş, adı üstünde aptal kutusu. Aptallaştıran bir yanı da var. Oysa sen insanoğlusun, zekan var, kullanabilirsin (iyi şeyler için). Telefonun da farklı olduğu söylenemez. O olmadığında sanki bir yanınız eksik (Bunu yazan kişinin 10 senedir telefonu yoktu, rahatım).

Çok muhabbet tez ayrılık getirir. Sevgiler çiçek gibi ancak soluyorlar tez vakit. İşte bakın nereye bağladık. Sevginizin daim olması için özlem ve hasret de olmalı, olmalı ki değeri, kıymeti daha iyi anlaşılsın.

Eski zamanlardaki gibi aşk mektupları yazın birbirinize, postaya verin demiyoruz. Ancak aşkı aşk yapan şeyleri unutmamak gerektiğini hatırlatıyoruz.

Sevgilerimizle...

 
1 oy, 3.00 puan

Yorumlar

Henüz kimse tarafından yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Adınız:
Mesajınız:
 

Benzer Konular

Bağlantılı Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ...

İlgili Olabilecek Sayfalar:
Love.GEN.TR, Aşk ve Sevgi Sitesi
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 - 2021