Bugün 21 Haziran 2024 Cuma, havada aşk kokusu var!

Ruh İkizinizi Seçerken

Tarih Gönderen
Seviyorsunuz, o da sizi sevdiğini söyledi. Her şey yolunda. Peki ya sonra?

Özellikle çiftler flört döneminde birbirlerine karşı dürüst olmalılar. Eğer kendinizi olduğunuzdan farklı gösterirseniz bu ilerleyen zamanlarda, özellikle evlilikten sonra anlaşmazlıkların tohumu olacaktır.

Sizi "gerçekten" seven kişi sizi her şeyinizle sevmelidir. Hani gönül dediğimiz şey de budur. Gönül bir kere sever ve sevdiyse ona inanmak ister.

İşte bu noktada dürüst olmak önemli. Araştırmalar evlilik öncesi birbirlerine karşı dürüst olmamış, kendini olduğundan farklı göstermiş çiftlerin evliliklerinin çok kısa sürede son bulduğunu gösteriyor.

Ancak özellikle kendimizi olduğundan farklı ve muhteşem göstermek çoğunlukla sevdiğimiz insanı kaybetmemek için bir savunma mekanizmasıdır. Çünkü karşımızdakine karşı beslediğimiz duygular o kadar yoğundur ki biz kendimizi ona dengi bulmadığımız olur. Bu sorgulamalar sonucu mükemmeliği ona yakıştırır, biz ise yalanlar söylemeye başlayabiliriz.

Evlilik öncesi ve evliliğin ilk birkaç ayı yani "cicim ayları" sendromu diyebileceğimiz bu dönemin en belirgin özelliği çiftlerin birbirine karşı aslında olmadığı gibi davranmasıdır. Bunda temel amaç sevgiliyi elde etmek de olabilir. İşte bu nedenle "Sen böyle değildin, benim sevdiğim insan sen değilsin" demek istemiyorsak karşımızdaki insana olduğumuz gibi görünmeliyiz.

Kısaca Mevlana'nın dediği gibi: "Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol."

 
1 oy, 5.00 puan

Yorumlar

SultaneSultane14.02.2009
Ben bir azeri kiziyim benimde bi zamanlar sevdiyim bir erkekn vardi....ama zamani geldiyinde beni birakip gitti....o cok yakti beni ama yine ayaktayim hayata devam ediyorum.....

Yorum Yaz

Adınız:
Mesajınız:
 

Benzer Konular

Bağlantılı Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ...

İlgili Olabilecek Sayfalar:
Love.GEN.TR, Aşk ve Sevgi Sitesi
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 - 2021