Bugün 06 Şubat 2023 Pazartesi, bize aşk lazım, ayrılık değil!

Aşkın 7 Seviyesi

Tarih Gönderen
Beraberliğinizin ne zamandır devam ettiği çok da belirleyici değil; asıl olay aşkınızın hangi seviyede seyrettiğini gösteren basit ipuçlarında gizli. Aşkın 7 seviyesini bilirseniz, acı finale ne uzaklıkta durduğunuzu kolayca anlarsınız!

SEVİYE 1:
AKLIM BAŞIMDA DEĞİL


Tanıştığınız andan beri karnınızda kelebekler uçuşuyor, ayaklarınız yerden kesiliyor, kendinizi dünyanın en mutlu insani gibi hissediyorsunuz. Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Bu ve buna benzer belirtiler, ilişkinin ilk günlerinde ortaya çıkan doğal tepkilerdir. Olanlar karsısında insan ister istemez teslimiyet bayrağını çekiverir. Önemli olan teslimiyetin düzeyini karsınızdakine göre belirlemektir.

SEVİYE 2:
SÜREKLİ ONDAN BAHSEDİYORUM


Birkaç aydır berabersiniz ve birbirinize dair keşfettiğiniz ne varsa insanlara anlatmaya bayılıyorsunuz. Diğer yandan, insanların sizden sıkılabileceğini de düşünüyorsunuz. Siz sonsuza dek partnerinizle bir arada kalabileceğinizi hayal ederken, herkese sürekli onu anlatmanız yüzünden ilk kavgalar yaşanabilir. Biraz daha ketum olun.

SEVIYE 3:
BENİ OLDUĞUM GİBİ SEV


Sık tekrarlayan ağlama nöbetleri ve kavgalar gündemde... Artik çeşit kıyafetleri, makyaj malzemelerini bir kenara koydunuz. 24 saat bakımlı olmaya üşeniyorsunuz. Nasıl olsa o sizi tanıyor ve sizi olduğunuz gibi seviyor, değil mi? Ama bu durum çok uzun süre istediğiniz seviyede gitmeyebilir. Kendinize çekidüzen verin ve onunla tanıştığınız zaman ne kadar bakımlıysanız, yine öyle olun.

SEVİYE 4:
ARTIK TELEPATİ DEVREDE


Birbirinizin cümlelerini tamamladığınız evredir. Bir soru sorulduğunda, cevabin ne olması gerektiğini biliyorsunuzdur. Partneriniz huysuzlanıyorsa hasta olacağını anlarsınız... "Paran var mı?" dediğinizde "Alışverişe mi çıkalım" cevabini almanız da genellikle bu evreye rastlar! Öncekilere oranla daha rahat bir süreçtir, tadını çıkarın.

SEVİYE 5:
YOKSA BENDEN SIKILDI MI?


Aşkın yerini sevgiye bıraktığı, ilişkinin de rutinleşmeye başladığı evredesiniz... Bu evrede her iki taraf da arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirmek ve biraz daha sosyalleşmek ister. Taraflar birbirlerinden sıkıldıklarını düşünürler, aslında ihtiyaçları olan biraz zamandır. Birbirinize biraz anlayış gösterir, istediği zamanı verirseniz her şey yolunda gider. İnatlaşmaya kalkmayın!

SEVİYE 6:
YOK, BENİ SEVİYOR


Beşinci seviyeyi kazasız belasız ardınızda bıraktıysanız, partnerinizin hálá neden yanınızda olduğu sorusunun cevabını bulmuşsunuz demektir: Çünkü sizi seviyor. Arkadaşlarıyla rahatça görüştü, baskı hissetmedi ve yine güle oynaya yanınıza geldi...

Bundan sonra ihtiyacınız olan şey, olaylara birbirinizi kırmadan hoşgörü çerçevesinde bakmaktır. Bu sayede birçok çift uzun yıllar birlikteliklerini keyifle sürdürür.

SEVİYE 7:
YOLUN SONU GÖRÜNDÜ


Bunca zaman geçti hâlâ iletişimde sorun mu yasıyorsunuz? Ne yazık ki, boşa kürek çekiyorsunuz. 7.nci seviye bir bakıma aşkın sonudur! Sık sık birbirinizle kavga etmek, sürekli yanlış anlaşılma halinde olmak, ayrılık çanlarının çaldığını, dahası her şey yoluna girse bile bir daha asla o ilk aşık olduğunuz insana ulaşamayacağınızı gösterir.

Kaynak: Hürriyet

 
5 oy, 4.80 puan

Yorumlar

anqeLanqeL14.02.2009
bncede sonuçta bir iLişkide iki tarafında hareketLeri we düşünceLeri çok önemLidir sewieLi we düsenLi bir iLişki çok saqLıkLı bi şekiLde iLerLiebLir
sence_61sence_6114.02.2009
bence herşey saygıda biter ilişkide karşılıklı saygı olmazsa olmaz bir kuraldır
aciaci14.02.2009
adam haklı abi bişey diyemezsinki bnce herşey anlayışta biter çiftler birbirlirine gerekli anlayışı gösterirse bırakın ayrılmayı ayrılık konusu bile açıklmaz anlayış sadece anlayış...
sessiz_aşksessiz_aşk14.02.2009
bende katılıyorum herşey anlayış anlayış anlayış...
askbocegimaskbocegim14.02.2009
bencede hersey anlyşta bter,ama her ne kdar anlayş olsada sadakat we ona sadık kalmkta çok önemli.....
semih190781semih19078114.02.2009
ben 6dan 7.seviyeye gecıs asamsndyım sanırım .15 aydır beraberlıgım var ve anltılnlar bnu gstrıyor

Yorum Yaz

Adınız:
Mesajınız:
 

Benzer Konular

Bağlantılı Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ...

İlgili Olabilecek Sayfalar:
Love.GEN.TR, Aşk ve Sevgi Sitesi
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 - 2021