Bugün 22 Mayıs 2024 Çarşamba, en güzel aşk zor olandır!

Aşk Sessiz, Sevgi Dilsizdir

Tarih Gönderen
Bir adam anlatıyor ve bir avukat dinliyor:

Karımı 1998'in sonbaharında kaybettim... Yedi senelik evliliğimizin iki senesini kanser tedavisi için hastanelerde geçirmiştik.

Karım, her evlilik yıldönümümüzde ikimizin fotoğrafını çerçeveler, 'Bunlar bizim hayatımızın gölgeleri' derdi.. Öldüğünde,yedi tane resmimiz vardı. 1997'in bir gecesinde onu aldattım. Oysa ona sürekli onu ne kadar çok sevdiğimi ve sonsuza kadar sadık kalacağımı söylerdim. Ölmeden iki hafta önce yine aynı şeyi tekrarladım. Tuhaf bir gülümsemeyle baktı bana ve sadece 'Biliyorum' dedi.

İzmir'e kar yağdığı gün, yani bir ay önce, evdeydim. Fotoğraflarımıza bakıyordum yine... Her çerçevenin altında bir harf olduğunu ilk kez o gün fark ettim.A.R.K.A.S.I.N. Gerisi için yılları yetmemişti.Ama sanırım 'Arkasına bak'yazmaya filan niyetlenmişti. Hemen çerçevelerin arkasına baktım.Hiçbir şey yoktu.Sonra birşey dürttü beni, hepsini teker teker söktüm. İnanabiliyormusunuz,herbirinin arkasından bir mektup çıktı! Geçirdiğimiz her sene için sevgi dolu sözler yazmıştı. 1997'dekiresmimizin içinden çıkan zarf ise simsiyahtı.

Ve içinden şu sözler çıktı: '14 Mart1997/Gözlerin bana başka birine dokunmuş gibi baktı / Söylemene gerek yok, biliyorum...' 2002'deyiz. Onu kaybedeli 4, aldatalı 5 yıl oluyor. İçim acıyor şimdi. Çünkü kadınlar biliyor, hissediyor..

Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et.Çünkü; Aşk sessiz,sevgi dilsizdir...

 
3 oy, 4.67 puan

Yorumlar

burakduduburakdudu14.02.2009
çok güzel ve anlamlı bir hikaye çok beğendim
ayşeayşe14.02.2009
güzelmiş insanı hüzünlendiriyor bende aldatıldım oda hep sadık kalıcanı aşık oldugunu söylerdi ama biz ayrıldık kabullenemedim
Berrin_55Berrin_5514.02.2009
aldatılan genellikle kadınlar olmak zorundamı bende aldatıldım ama unuttum ...!
aşkın sonsuzluğuaşkın sonsuzluğu14.02.2009
berrin_55 ya bayanlar bi insana daha çabuk bağlanırlar ve onları kaybetmek istemes ve hayal dünyasında yaşalar ama erkekler ise bağlanmaları ya uzun sürer yada hiç ciddi olmaslar böle olunca bayanların aldatıması normal doğru değilmi?
ceylinceylin14.02.2009
OKUDUĞUM EN GÜZEL HİKAYELERDEN BİRİ..HAYAT O KADAR KISA Kİ SEVDİĞİMİZ İNSANLARA ÇİRKİNLİKLER YAŞATMAYALIM
bestecanbestecan14.02.2009
bence bu erkeklerde cok oluyoo hem hasta kadını aldatıyo hemde ıcı acıyooo soyleyın o adama vıcdan azabını boyle dındıremessınn

Yorum Yaz

Adınız:
Mesajınız:
 

Benzer Konular

Bağlantılı Etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ...

İlgili Olabilecek Sayfalar:
Love.GEN.TR, Aşk ve Sevgi Sitesi
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 - 2021